Nastřelování náušnic je nejrychlejší aplikace náušnice do ušního lalůčku pomocí speciální malé nastřelovací pistole.
Doba trvání je pár minut (včetně výběru šperku atd…). Nastřelovací náušnice jsou vyrobeny z chirurgické oceli, britské společnosti Estelle tak, aby splňovaly hygienické i estetické požadavky. Tyto náušnice jsou určeny pro nastřelování do ucha speciální pistolkou. Ve studiu nabízím různé tvary (tečka, kytičky …) nebo různé barvy kamínků (bílá, růžová, modrá, zelená …). Náušnice jsou z leštěné bílé chirurgické oceli a chirurgické oceli pozlacené 24karátovým žlutým zlatem o ryzosti 999/1000. Jsou osazeny kamínky z kolekce SWAROVSKI Elements nebo Preciosa Chaton MAXIMA.
Nastřelujeme náušnice také dětem? ANO, dětem i miminkům (od 6 měsíců života).
O dírku není potřeba moc pečovat. Jen je třeba dodržovat základní pravidla, jako u každé jiné rány. Dírku udržujte v suchu (sprchování nevadí, plavání o pár dní odložte), v čistotě a nevytahujte šperk. Dávejte pozor při barvení, lakování a úpravě vlasů. Také při aplikaci krémů a parfémů, abyste nezasáhli vpich. Rovněž při oblékání buďte opatrní. První a druhý den si náušniček a dírek vůbec nevšímejte. Jen je udržujte v čistotě a suchu. Sprchování je ovšem dovoleno. Od třetího dne můžete očistit dírku vatovou tyčinkou namočenou v solném roztoku, Jarischově roztoku nebo studené, převařené vodě. Trváte-li na protočení náušnice, doporučuji to udělat nejlépe po koupeli nebo po navlhčení. Pootočení bude příjemnější, vzhledem k tomu, že povolí případné přischlé stroupky tkáňového moku, vytékajícího z dírky. Protáčení je ale úplně zbytečné, náušnice jsou z nepřilnavých materiálů a po pár dnech začnou samy v dírce rotovat. První den se výjimečně může po vpichu vyskytnout zvýšená teplota. Zarudnutí je v prvních dnech po nastřelení běžné a může se v průběhu prvního roku občas objevit. Toto zarudnutí (podráždění) ještě nemusí nutně značit zánět! Pokud zarudnutí pokračuje a přidá se bolest, teplota v místě vpichu, tak již dochází ke vzniku zánětlivého procesu.
Po aplikaci náušnice lze říct, že k hnisání uší dochází velmi zřídka. Díky tomu, že se do dírky po nástřelu nebo vpichu kanylou v přesné velikosti, zavádí sterilní náušnice. Tím je vstup infekce značně omezen. Zánět většinou začíná zarudnutím lalůčku. Především kolem dírky nastupuje bolest a teprve po pár dnech se objevuje tekutina. V prvních dnech, kdy nastane zarudnutí, není nutné hned navštěvovat lékaře a nechat si psát mast s antibiotiky. S mnoha takovýmito drobnými záněty se naše imunita vypořádá sama nebo můžete použít alternativní metody léčby. Například naředěný olej čajovníku australského (tea tree oil), který nejprve zkuste na předloktí, zda na něj nemáte přecitlivělost. Kojenci mají vlastní imunitu od půl roku věku. Předtím dostávají imunoglobuliny v mateřském mléce. Babské rady hovoří o výborných zkušenostech právě s mateřským mlékem. Zanícenou dírku pokapejte pár kapkami. Má to i svou logiku. Mléko je sterilní a není na něj žádná přecitlivělost. Jak již bylo řečeno, obsahuje imunoglobuliny.
Dírku ničím nemažte. Dříve bylo zvykem na každou ranku používat Framykoin, což je mast s antibiotiky. Její jediné užití je na základě indikace lékaře-a to na zánětlivá onemocnění kůže. Takovouto zbytečnou aplikací antibiotik si můžete zvyšovat rezistenci (odolnost) vůči antibiotikům. Až je budete potřebovat, nebudou správně fungovat. Pokud máte pocit suchosti v oblasti dírky, můžete okolí dírky (nikoli dírku) namazat mastí podporující hojení. Například Infadolan nebo mast s panthenolem.
Nikdy neošetřujte dírky přípravky obsahujícími alkohol či líh. Tyto těkavé přísady mohou pokožku vysušit. Ta začne šupinatět a mohou se vytvořit ragády (praskliny). Takovéto praskliny jsou pak ideálním místem ke vstupu infekce. U vpichu, nebo na předních a zadních okrajích dírky, můžeme nalézt vytékající tkáňový mok, který je známkou hojení rány. Jeho barva je vždy čirá (někdy mírně matná), v odstínech růžové, oranžové nebo žluté vody. Usychá v krystalky. Pokud se ale objeví výtok z dírky, který je hustý, lepkavý a rozhodně není průsvitný, jedná se o hnis. Odstíny můžou být žluté, bílé či zelené. Došlo zřejmě ke vniku infekce a hnis je reakce organismu na její vstup.
Výměna náušnice v ušním lalůčku po nastřelení – prvotní hojení trvá 2 týdny, ale může se z mnoha důvodů lišit. Konečné zahojení je za dva měsíce, až rok. U kojenců a malých dětí nedoporučuji výměnu dříve než za 5-8 týdnů, lépe později. Nové náušničky, které budete nasazovat, je vhodné sterilizovat. Pokud možnost sterilizace nemáte, vložte je do vody a vařte minimálně 20 minut. Naložení do lihu je absolutně nedostačující, nezamezíte tak přenosu infekce do čerstvé dírky. První rok by dírky neměly být bez náušnic.